Żaluzje drewniane i aluminiowe

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe skutecznie chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Umożliwiają precyzyjne ustawienie pozycji lamel, a tym samym zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Płynna regulacja pozwala osłonić wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz, nie eliminując dopływu naturalnego światła. 

Żaluzje tego typu składają się z profilowanych pasków aluminiowych (lamel), posiadających możliwość obrotu wokół osi, co umożliwia regulację przenikania promieni słonecznych przez odpowiednie ustawienie kąta nachylenia lamel. Szereg pasków jest podnoszony lub opuszczany ręcznie - w wersji lamel 25 mm montowanych w świetle szyby lub po jej obrysie. Wersję elektrycznego sterowania mają żaluzje aluminiowe których lamele mają szerokość 50mm. Posiadamy również delikatne 16mm lamele, które są najbardziej subtelnymi osłonami w tej grupie osłon. 

Są lżejsze od klasycznych żaluzji drewnianych a podniesiony pakiet lamel zajmuje mniejszą przestrzeń w oknie.

Żaluzje aluminiowe dostępne są w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu pasują do wnętrz w różnym stylu. Mogą być wyposażone w drabinkę sznurkową lub tekstylną, która nada osłonie wyrazistości i charakteru. Warto także zauważyć, że żaluzje dobrze współgrają z zasłonami. Są także odporne na działanie promieni UV, dzięki czemu chronią zawieszone w oknach tkaniny przez żółknięciem. Idealnie sprawdzą się w miejscach narażonych na wysokie temperatury oraz wilgoć.

Produkty którymi możesz być zainteresowany

Żaluzje drewniane i aluminiowe
Żaluzje drewniane i aluminiowe
2020-04-05