Jaką roletę wybrać?

Mnogość modeli rolet powoduje, że wybranie odpowiedniego, konkretnego produktu może być problematyczne. Dlatego też radzimy zastanowić się, jakie mają Państwo oczekiwania wobec swoich przyszłych rolet.

Określenie oczekiwań znacznie ułatwi wybór odpowiedniej rolety. Warto pamiętać, że wybrany system/produkt powinien spełniać potrzeby nie tylko praktyczne, jak również estetyczne. Rolety to nie tylko ochrona przed promieniami słonecznymi ale również istotny element wystroju wnętrza. Wśród naszej szerokiej oferty, każdy znajdzie coś dla siebie - w zależności od upodobania, możliwości finansowych oraz stylu w którym urządzone jest mieszkanie, biuro czy dom.

Aby dokonać odpowiedniego wyboru rolety, należy przede wszystkim zastanowić się nad następującymi kwestiami:

  1. Stopień zaciemnienia wnętrza  - jeżeli zależy Państwu na wysokim stopniu zaciemnienia pomieszczenia, należy wybrać rolety w kasecie z podgumowaną tkaniną. Z kolei światło mleczne, delikatnie rozproszone uzyskają Państwo montując rolety z tkanin transparentnych, które charakteryzują się większą przepuszczalnością promieni słonecznych.
  2. Dekoracja okienna - jeżeli rolety traktują Państwo jako istotny element wnętrza, nacisk należy położyć na kolorystykę samego pomieszczenia lub jego elementów. Barwa rolety może być kilka tonów jaśniejsza od ścian lub też stanowić kontrast dla nich - w zależności od stylu w jakim urządzone jest pomieszczenie. Tkaniny mogą być pastelowe, wzorzyste - wszystko zależy od Państwa preferencji.
  3. Montaż - przy zakupie rolet będą musieli zadecydować Państwo jaki sposób mocowania najbardziej Państwu odpowiada. Wolnowiszące, klasyczne rolety najczęściej montowane są do ściany, sufitu lub we wnęce okna - zasłaniają one zazwyczaj całe okno. Alternatywą dla tego typu rolet są rolety MINI - zakładane bezinwazyjnie na pojedyncze skrzydło okienne, bez przykręcania do okna, cieszące się wciąż rosnącą popularnością. Rolety w kasecie natomiast montuje się - w zależności od rodzaju rolety - do listwy przyszybowej lub na ramie okna, natomiast prowadnice przyklejane są taśmą piankową.
  4. Cena - zależy przede wszystkim od rodzaju tkaniny. Im bardziej ekskluzywny materiał Państwo wybiorą, tym roleta będzie droższa. Jednakże koszty związane z kupnem rolety z podstawową grupą materiałową nie są wygórowane. Umożliwia to zmienianie wystroju okna w zależności od zmiany aranżacji wnętrza czy pory roku.
  5. Rodzaj rolety - w kasecie lub bez kasety. Wybór należy do Państwa. Rolety w kasetach są rozwiązaniem bardziej eleganckim niż te bez osłon. Idealne do pomieszczeń w których istotne jest idealne skomponowanie się korpusu rolety z oknem i uzyskany w ten sposób efekt wizualny. Rolety bez kasety nadają z kolei nastrój pewnej przytulności i ciepła. 
2020-06-16